پایگاه‌های بسیج فرهنگیان در مدارس کشور راه‌اندازی می‌شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سردار عباس مطهری رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور در دیدار با بسیجیان اداره کل آموزش و پرورش فارس از راه‌اندازی پایگاه‌های مقاومت بسیج فرهنگیان خبر داد و گفت: هدف از این کار تشکیل هیات‌های اندیشه ورز بسیج فرهنگیان برای کاهش مشکلات مدارس است.

او بسیج فرهنگیان را موتور محرک آموزش و پرورش دانست و گفت: بسیج فرهنگیان دارای ظرفیتی است که انرژی بی انتها و ظرفیت نهفته‌ی فرهنگیان را که گنج عظیمی است که دفاع مقدس را در اوج افتخارات ملت ایران قرار داد به آموزش و پرورش وصل کند.

مطهری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، گفت: تشکر ویژه مقام معظم رهبری در ۱۱ شهریورماه از تلاش‌های فرهنگیان در دوران کرونا، موجب آشکار شدن کار ارزنده آن‌ها شد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال تحصیلی جدید، در توصیه به فرهنگیان بسیجی گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب نقطه عطف حرکت آموزش و پرورش است، چرا که جزء جزء مسائل آموزش و پرورش را به صورت عمقی، اجرایی و دقیق مطرح کردند، لذا لازم است عنایت بیشتری به این بیانات داشته باشید.

مطهری افزود: امروز ولایت، مردم و دشمن بر یک مسئله اتفاق نظر دارند و آن هم کارامدی نظام اسلامی است منتهی دشمن به شدت این مسئله را نمی‌خواهد، ولی مردم و ولایت با تمام وجود خواهان این مسئله هستند.

او با اشاره به اینکه پیروی از ولایت دلیل محکم اقتدار جامعه اسلامی خواهد بود، گفت: امروز اثبات حقانیت و موفقیت نظام اسلامی، کارامدی و عمل است و در واقع چکیده و عصاره خواست مردم این است که شهرداری، بهداشت، قوه قضائیه، مسکن و در راس همه آن‌ها آموزش و پرورش کارآمد باشد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور ادامه داد: دشمن تمام توان اقتصادی، رسانه ای، فکری، عملی، نظامی خود را گذاشته تا نظام اسلامی کشورمان کار آمد نباشد، چرا که اگر پیام کارآمدی این نظام مانند پیام انقلاب به گوش مردم دنیا برسد کارشان تمام است.

مطهری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه کمک بسیج در هدف گذاری و جهت گیری به اجزاء نظام و دولت، گفت: بسیج تقویت کننده است، ولی نباید جای اجزای نظام بنشیند و ماموریت بسیج کمک به کارآمدی دستگاه‌های نظام و به ویژه کمک به ارتقاء کارآمدی آموزش و پرورش به عنوان دستگاه محوری تعلیم و تربیت کشور و فرهنگیان به عنوان پایه ریزان تمدن نوین است.

او ادامه داد: انسان‌های وارسته‌ای، چون حججی‌ها، احمدی روشن‌ها و سردار سلیمانی‌ها همه محصول آموزش و پرورش هستند و قرار است آموزش و پرورش نسلی را تربیت کند که زمینه ساز حکومت جهانی اسلام باشد، لذا باید پیشرفت عجیبی داشته باشیم و با تمام توان تلاش کنیم.

انتهای پیام/

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

زندانی شدن مامور حراست شرکت نفت آبادان

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *