هشدار سازمان ملل درباره وقوع جنگ منطقه‌ای در لیبی

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، «استفانی ویلیامز» فرستاده موقت سازمان ملل به لیبی امروز در سفر خود به انگلیس از هراس مردم لیبی به دلیل احتمال وقوع جنگی منطقه‌ای با حضور عوامل خارجی متعدد گفته است.

ویلیامز در سخنان امروز خود تاکید داشت: «مردم لیبی می‌ترسند. آن‌ها از جنگ خسته شده و خواهان صلح هستند. از طرفی نیز آن‌ها در هراسند که سرنوشتشان به دست خودشان رقم نخورد.»

همچنین این فرستاده موقت سازمان ملل به لیبی با تاکید بر تلاش مردم این کشور برای توقف درگیری‌ها و آغاز روندی سیاسی هشدار داد که تنها جایگزین برای این امر نابودی کشور است و افزود: «به دلیل حضور عوامل متعدد خارجی کشور لیبی در آستانه جنگی منطقه‌ای است.»

ویلیامز در ادامه افزود: «آنچه که اکنون رخ می‌دهد جنگی داخلی توام با نبردی میان رقبای خارجی است و البته مردم لیبی حاکمیت خود را در آن از دست داده‌اند.»

او در ادامه اذعان داشت تا زمانی که آن نبرد میان رقبای خارجی وجود دارد پایانی برای جنگ داخلی در لیبی نخواهد بود.

در ادامه فرستاده موقت سازمان ملل به لیبی با اشاره به این مسئله که تلاش کافی برای جلوگیری از قاچاق سلاح- مانند ارسال جنگنده و پهپاد- و اقدامات بازدارنده برای روانه کردن مزدوران به لیبی انجام نشده است تاکید کرد تا پایان مسئولیتش در این مقام تلاش‌هایی برای برقراری آتش‌بس در لیبی خواهد داشت و با جداکردن نیرو‌های دولت وفاق و ارتش ملی لیبی منطقه خلع سلاح در مرکز کشور ایجاد خواهد کرد.

روز گذشته هیئت سازمان ملل برای حمایت از لیبی خواهان آزادی «اسماعیل ابو زریبه» (خبرنگار) شد که در یک دادگاه نظامی در شهر بنغازی در شرق لیبی حکم ۱۵ سال حبس برای او بریده شده بود.

در بیانیه فیسبوکِ این هیئت آمده است بازداشت و محاکمه این خبرنگار نقض قوانین لیبی و عدم پایبندی بین‌المللی این کشور به حق محاکمه عادلانه و حق آزادی بیان و آزادی اندیشه را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

گراهام: انتخابات پیش‌رو مهم‌ترین انتخابات تاریخ آمریکاست

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان لیندسی گراهام، رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *