نیروهای حفتر از سرنگونی ۷ پهپاد ترکیه در خاک لیبی خبر دادند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر روز جمعه از هدف قرار دادن چند فروند پهباد متعلق به کشور ترکیه در لیبی خبر داد.

خالد محجوب، سخنگوی نیروهای حفتر که خود را ارتش ملی لیبی می‌نامند، اعلام کرد این نیروها ۷ پهپاد متعلق به ارتش ترکیه که در خدمت دولت وفاق قرار داشته را سرنگون کرده اند.

محجوب طی کنفرانس خبری روز جمعه خود اعلام کرد که در پی درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی که ۲ روز به طول انجامیده، توانسته تا به ارتش ترکیه خسارت‌هایی را وارد کند.

ترکیه بارها حمایت خود از دولت قانونی لیبی موسوم به دولت وفاق ملی را اعلام کرده و به حمایت نظامی از آن می‌پردازد. ترکیه در حالی دوشادوش دولت فائز السراج در برابر خلیفه حفتر می‌جنگد که صادرات تسلیحات به لیبی بر اساس قوانین بین‌المللی ممنوع اعلام شده است.

در مقابل کشورهای امارات، عربستان و مصر هم به حمایت‌های مالی و تسلیحاتی به خلیفه حفتر می‌پردازند. چندی پیش هم طی حملاتی خمپاره‌ای ساختمان سفارت ترکیه آسیب دید. وزارت خارجه ترکیه اعلام کرده که در صورت تعرض نیروی حفتر به مواضع ترکیه، آنکارا پاسخی جدی نشان خواهد داد و تلافی خواهد کرد. 

انتهای پیام/

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

افزایش خودکشی در زندان‌های انگلیس همزمان با شیوع کرونا

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه گاردین گزارش داد که طی ۶ روز ۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *