مرز‌های مشترک عراق و سوریه نقطه هدف واشنگتن برای ایجاد ناامنی+ تصاویر

مرز‌های مشترک عراق و سوریه نقطه هدف واشنگتن برای ایجاد ناامنی+ تصاویر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، عملیات مشترک نیرو‌های مسلح عراق در مناطق غربی این کشور برای پاکسازی مناطق آلوده، شناسایی عناصر مخفی داعش و کشف مقر‌های نظامی و انبار‌های سلاح تروریست‌ها در محور‌های مختلف ادامه دارد.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار ما گذاشته است، رزمندگان تیپ ۱۹بسیج مردمی در روز‌های گذشته در جریان عملیات در حدفاصل مناطق غربی استان الانبار تا نوار مرزی مشترک با سوریه موفق شدند ۶۵ کیلومتر را پاکسازی و امن کنند.

این منبع میدانی که از نزدیک تحولات را در غرب استان الانبار دنبال می‌کند، گفت: رزمندگان بسیج مردمی در جریان تامین امنیت منطقه «وادی الصواب» توانستند مسیر تردد تروریست‌های داعش را شناسایی و مسدود کنند.

مرز‌های مشترک عراق و سوریه نقطه هدف واشنگتن برای ایجاد ناامنی+ تصاویر

به گفته این منبع میدانی، نیرو‌های بسیج مردمی در عملیات پاکسازی روستای «البوخلیفه» هم ۴ تن از افرادی که با تروریست‌های داعش همکاری می‌کردند را شناسایی و دستگیر و همچنین مقادیر قابل توجه تجهیزات نظامی و مواد منفجره را در این منطقه کشف و ضبط کردند.

این منبع میدانی به بخش دیگری از موفقیت‌های میدانی در غرب استان الانبار اشاره کرد و افزود: نیرو‌های عراقی همچنین در جریان برقراری امنیت در عمق صحرای الانبار موفق شدند ۶ مقر و ۷ تونل عناصر گروهک تروریستی داعش را کشف و منهدم کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، هسته‌های مخفی داعش با افزایش تحرکات در محور شرقی و جنوب شرقی استان حمص (جنوب سوریه و مرز‌های مشترک با عراق) درصدد هستند راه را برای نفوذ به خاک استان الانبار باز کنند.

مرز‌های مشترک عراق و سوریه نقطه هدف واشنگتن برای ایجاد ناامنی+ تصاویر

به گفته منابع میدانی، تروریست‌های داعش با کمک نظامیان تروریست آمریکایی در منطقه اشغالی التنف در جنوب سوریه وارد استان الانبار می‌شوند و نیرو‌های عراقی با اطلاع از همین موضوع در تلاش هستند با انجام عملیات‌های متعدد، مناطق مرزی مشترک را امن و پاکسازی کنند.

مناطق واقع شده در حدفاصل گذرگاه القائم (غرب الانبار) تا گذرگاه مرزی الولید (جنوب غرب الانبار) با جنوب استان دیرالزور و جنوب و جنوب شرق استان حمص سوریه حدود ۲۳۰ کیلومتر مرز مشترک دارند و این موقعیت بر اهمیت این محور افزوده است.


بیشتر بخوانید


این نوار مرزی مشترک میان سوریه و عراق اغلب بیابانی است و فرصت را برای هسته‌های مخفی گروهک تروریستی فراهم کرده که از مناطق آلوده جنوب سوریه (بادیه حمص، وادی الولیج، طار الصرایم و زبیه) وارد استان الانبار شوند.

مرز‌های مشترک عراق و سوریه نقطه هدف واشنگتن برای ایجاد ناامنی+ تصاویر

از مجموع مساحت ۱۹ هزار کیلومتر مربعی جنوب و جنوب شرق استان حمص و جنوب استان دیرالزور سوریه، ۵ هزار کیلومتر مربع به عناصر مخفی داعش آلوده است و سایر مناطق در کنترل و اشراف نیرو‌های ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت است.

حدفاصل جنوب منطقه السخنه تا حومه شهر تدمر در استان حمص و مناطق هم مرز با استان دیرالزور بیشترین مناطق آلوده به تروریست‌های داعش محسوب می‌شوند و این بخش‌ها نقطه هدف آمریکایی‌ها برای ایجاد ناامنی به شمار می‌آیند.

به گفته منابع میدانی، عناصر مخفی داعش که در این محور تحرک زیادی دارند در یک ماه گذشته نیز میزان عملیات‌های خود را افزایش داده اند و با حملات ناگهانی و کارگذاشتن تله‌های انفجاری شماری از نیرو‌های ارتش سوریه را شهید و زخمی کرده اند.

مرز‌های مشترک عراق و سوریه نقطه هدف واشنگتن برای ایجاد ناامنی+ تصاویر

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، این احتمال وجود دارد آمریکایی‌ها دامنه تحرکات تروریست‌های داعش را از مناطق جنوبی استان‌های حمص و دیرالزور به مناطق غربی استان الانبار بکشانند و در مجموع مناطق مرزی مشترک عراق و سوریه را ناامن کنند.

عملیات همزمان نیرو‌های ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت و نیرو‌های مسلح عراق به ویژه رزمندگان بسیج مردمی علیه هسته‌های مخفی داعش در محدوده مناطق مرزی بهترین گزینه در مقطع فعلی برای ناکام گذاشتن سناریوی آمریکایی‌ها است.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

 

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

ماجرای دریافت پول برای بازدید از مزار شجریان چیست؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، انتشار مطالبی درباره دریافت ورودی در ازای بازدید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *