فعالیت دو مرکز نقاهتگاهی در سراسر کشور

فتحیان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

سردار نصرالله فتحیان مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور اظهار کرد: به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام مسافرت‌های غیرضروری توسط برخی از مردم، میزان ابتلا و مرگ و میر‌ ناشی از کرونا افزایش پیدا کرده است که این موضوع زنگ خطر جدی برای حوزه سلامت کشور محسوب می‌شود.

او با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۷۳ میلیون نفر در طرح غربالگری کرونا مشارکت داشته اند، بیان کرد: حدود چهار میلیون نفر از افرا بالای ۶۰ سال غربالگری شده‌اند که ۳۱.۷ درصد از آن‌ها  نیازمند انجام آزمایش بودند.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: بر اساس آخرین آمار استخراج شده حدود ۱۲ میلیون نفر از افراد زیر ۱۵ سال تاکنون غربالگری شده اند.

فتحیان با بیان اینکه از هفته گذشته نسبت موارد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در کشور افزایش پیدا کرده است، افزود: در حال حاضر میزان مرگ و میرناشی از بیماری کرونا در ایتالیا ۱۱.۴۶ درصد و این میزان در آلمان ۳.۳ درصد است.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه باید از مراکز نقاهتگاه‌ی حمایت بیشتری شود، گفت: در حال حاضر از میان ده نقاهتگاه موجود در کشور تنها دو مرکز مشغول به ارائه خدمات به بیماران و مراجعه کنندگان هستند. باید از نقاهتگاه‌ها حمایت بیشتری شود، زیرا این مراکز می‌توانند کمک حال بیمارستان‌ها در ارائه تخت‌های بیمارستانی باشند.


بیشتر بخوانید


فتحیان با اشاره به اینکه در طرح غربالگری کرونا ۴۹ هزار و ۸۸ تیم داوطلب بسیج ملی مشارکت دارند، یادآوری کرد: ۲۵ درصد از مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیازمند بستری در این مراکز هستند.

انتهای پیام/

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

بیماران کرونایی با سامانه ملی رادیولوژی از راه دور شناسایی می‌شوند

پور فتح در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: مهدی پورفتح، مدیر پژوهش‌های کاربردی دانشگاه تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *