سرلشکر صفوی: امت اسلامی با ملت لبنان همدرد است

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر پاسدار «سیدیحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا امروز (پنجشنبه) در حاشیه نخستین جلسه هیئت امنای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امت اسلامی شریک شادی و غم یکدیگر هستند. در حادثه تلخ بندر بیروت نیز امت اسلامی، شریک ملت لبنان است.

وی در خصوص فعالیت‌های پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: این پژوهشگاه به‌صورت تخصصی در سطح راهبردی به حوزه‌های دفاع مقدس، مقاومت و امنیت می‌پردازد.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تاکید کرد: در سال جاری قصد داریم، در سطح راهبردی با استفاده از ظرفیت ۳۰ عضو هیئت علمی در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تعامل با سایر مراکز پژوهشی، ۴۲ پروژه، انتشار یک جلد دایره‌المعارف دفاعی امنیتی انقلاب اسلامی و برگزاری همایش بین‌الملی مطالبات حقوقی دفاع مقدس را به سرانجام برسانیم.

سرلشکر صفوی با اشاره به حضور ۲۰ نفر از اندیشمندان خارجی در همایش بین‌الملی مطالبات حقوقی دفاع مقدس، گفت: اگر موضوع کرونا باعث اخلال در همایش شود، پیش‌بینی کرده‌ایم تا این همایش به‌صورت حقیقی و مجازی برگزار شود.

وی ادامه داد: بررسی حقوقی اقدام دولت آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی از موضوعاتی است که در این همایش به آن‌ها پرداخته می‌شود و هم از نظر علمی و هم از نظر اسنادی بررسی می‌شود و قابلیت‌های پیگیری نیز مطرح خواهد شد که چگونه وزارت خارجه و دستگاه قضا به این موضوعات رسیدگی کنند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری ۴۲ پروژه بزرگ که تا به حال انجام نشده را با همکاری مراکز پژوهشی کشوری و لشکری به سرانجام برسانیم و به‌صورت کتاب منتشر کنیم.

انتهای پیام/

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

تأکید سردار حاجی زاده بر حمایت سپاه از صنعت خودرو

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سپاه نیوز؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *