سخنرانی دبیرکل حزب الله به مناسبت روز جهانی قدس

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس، رژیم صهیونیستی را «غده سرطانی» و «شر مطلق» توصیف کرد که باید از بین برود.

سخنرانی دبیرکل حزب الله به مناسبت روز جهانی قدس

سیدحسن نصرالله گفت: «مراجع عالیقدر شیعه و علمای اسلام از گذشته‌های دور نسبت به مساله فلسطین اهمیت می‌دادند. امام خمینی (ره) هم از بدو پیروزی انقلاب به موضوع فلسطین تاکید ویژه‌ای داشته است.»

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه فلسطین برای فلسطینی‌هاست و اسرائیل رژیم غاصب نامشروع اشغالگر است و باید محو شود و ماندن آن هیچ مشروعیتی ندارد، افزود: «البته ما نمی‌گوییم کسی را به دریا بیاندازند بلکه می‌گوییم کسانی که با هواپیما‌ها و کشتی‌ها به فلسطین آمدند باید به کشور‌هایی که از آن آمدند برگردند.»

سید حسن نصرالله اعلام کرد: «موضوع ما درباره فلسطین و مقدسات اسلامی شرعی، حقوقی، فقهی و از همه مهمتر انسانی و اخلاقی است. این مواضع ما مانند اعمال دیگر شرعی غیر قابل تغییر است. هرکسی که فکر می‌کند با اعمال فشار می‌تواند مواضع ما را تغییر دهد، بدانند که این تفکر اشتباه است. موضوع فلسطین یک مسئله سیاسی نیست بلکه مسئله وجدانی و ایمانی ما است.»

وی با بیان اینکه حقیقت با گذشت زمان تغییر نمی‌کند، تاکید کرد: «کسانی در فلسطین تجاوز و قتل عام کردند، اگر همه جهان هم از رژیم غاصب حمایت کنند، حقیقت تغییر نمی‌کند.»

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه مسئولیت پس گرفتن حقوق ضایع شده، بر عهده فلسطینی هاست، اما امت اسلامی هم در این باره مسئولیت سنگینی دارد، تاکید کرد: «کل مردم منطقه و حکومت‌های منطقه در روز قیامت باید درباره عملکرد خود در قبال فلسطین پاسخگو باشند.»

نصر الله افزود: «بر اساس شواهد هرگونه مذاکره با رژیم صهیونیستی به بن‌بست رسیده است. نسل فعلی اگر فکر می‌کند که نمی‌تواند در مقطع فعلی بر اسرائیل پیروز شود، حداقل باید مقاومت کنند و تسلیم نشوند.»

وی با تاکید بر اینکه مقاومت حداقل‌ترین اقدام در موضوع فلسطین است، اعلام کرد: «مسئولیت مقاومت از نسلی به نسل بعدی منتقل می‌شود و متوقف نخواهد شد.»

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه امپراطوری‌های بزرگ وقتی از داخل دچار ضعف شدند، از قدرت خارجی آن‌ها کاسته شد؛ اتفاق مشابهی در رژیم صهیونیستی در حال روی دادن است، تصریح کرد: «رژیم صهیونیستی بالاخره شکست خواهد خورد هرچند که زمان دقیق آن را نمی‌دانیم. جنگ اصلی و واقعی ما با آمریکاست. رژیم صهیونیستی تنها پایگاهی از پایگاه‌های آمریکا است.»

سید حسن نصرالله اعلام کرد: «واشنگتن پیشرفته‌ترین تجهیزات جنگی را در اختیار صهیونیست‌ها قرار داده است. آمریکا حمایت‌های کلان اقتصادی را متوجه اسرائیل کرده است. پول‌های بی‌حساب و کتابی در اختیار صهیونیست‌ها قرار می‌گیرد. آمریکایی‌ها حتی در گذشته اجازه نمی‌دادند که لبنان رژیم صهیونیستی را محکوم کند.»

وی با بیان اینکه آمریکا نزدیک شدن کشور‌های منطقه به خود را در ازای عادی سازی رابطه با اسرائیل قرار می‌دهد، اعلام کرد: «آمریکا از تمام امکانات خود استفاده می‌کند تا از رژیم صهیونیستی حمایت کند. برخی از کشور‌های عربی به عوامل صهیونیستی و آمریکایی در کشور‌های لبنان و سوریه خدمت می‌کنند.»

دبیرکل حزب الله گفت: «معامله قرن مقدمه‌ای برای اقدامات دیگر رژیم صهیونستی در اراضی اشغالی است. در صورت تحقق معامله قرن، آن‌ها به اشغال گری‌های بیشتری هم دست خواهند زد.»

دبیرکل حزب الله با تاکید بر اینکه نقشه آمریکا به راه انداختن جنگ در منطقه است تا بتواند بدین ترتیب از اسرائیل محافظت کند، افزود: «جنگ ۸ ساله صدام علیه ایران جنگ امروز در یمن دیگر جنگ‌های منطقه همه این‌ها یک هدف مهم دارد و آن محافظت از اسرائیل است.»

سید حسن نصرالله با بیان اینکه اعلام روز قدس نتیجه روند طولانی جهاد و مبارزه بود، گفت: «امام خمینی رضوان الله تعالی علیه زمانی که روز قدس را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اعلام کرد در حقیقت این موضوع در اوج موضع امام در قبال آرمان فلسطین و قدس و مقابله با دشمن صهیونیستی اعلام شد.»

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: «نتیجه روند طولانی از جهاد و مبارزه و موضع سیاسی و شرعی در این مسئله بود، زیرا فتوا‌ها و مواضع و سخنان امام خمینی (ره) از ابتدای به عهده گرفتن مسئولیت در اوایل دهه ۶۰ در شهر مقدس قم، واضح و روشن بود.»

دبیر کل حزب الله لبنان اظهار داشت: «البته من این را نمی‌گویم تا جنگ سخت‌تر شود بلکه برای آن که مسیر مشخص شود. این نبرد طولانی سخت است به زمان نیاز دارد به فداکاری نیاز دارد، اما این را می‌گویم تا ارزش ایستادگی و دستاورد‌ها و پیروزی‌های مقاومت بیشتر مشخص شود، زیرا در برابر بزرگ‌ترین ابر قدرت دنیا یعنی آمریکا به دست آمده است.»

سید حسن نصرالله اعلام کرد: «اسرائیل با تلاش برای الحاق کرانه باختری و دره اردن نشان می‌دهد که به دنبال الحاق همه بخش فلسطین و بخش‌های اشغالی لبنان بوده و حداکثر چیزی که برای فلسطینیان می‌پذیرد دولت خودمختار محدود است.»

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه رابطه شاه با اسرائیل از اشکالات اساسی بود که امام خمینی مطرح می‌کرد؛ افزود: «اساسا از اشکالات و مسائل اصلی که امام خمینی (ره) در نبرد و رویارویی با شاه مطرح کرد تابع بودن و وابستگی او به آمریکایی‌ها و رابطه او با اسرائیل بود؛ یعنی وجود اسرائیل را به رسمیت می‌شناخت و با اسرائیل رابطه داشت.»

سید حسن نصرالله گفت: «شاه کمک‌هایی را در اختیار اسرائیل قرار می‌داد. در آن زمان شاه هم پیمان بسیاری از کشور‌های حاشیه خلیج (فارس) و رژیم‌های عربی بود.»

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: «دولت‌های برخی از کشور‌های اسلامی و عربی به طور کامل از این معادله خارج شدند و مشغول مشکلات داخلی خود هستند. کشور‌هایی دیگر نه تنها از معادله خارج شدند بلکه بر ملت فلسطین و مقاومت فشار می‌آورند و رابطه‌شان را با اسرائیل عادی سازی می‌کند از اسرائیل در محافل بین‌المللی دفاع می‌کنند. این کشور‌ها به دوست اسرائیل تبدیل شده‌اند.»

دبیر کل حزب الله با تاکید بر اینکه برخی کشور‌ها که تعدادشان بسیار کم است در راس آن‌ها جمهوری اسلامی ایران و همچنین سوریه همچنان حامی فلسطین هستند، ادامه داد: «گروه‌های مقاومت مانند یمن عراق افغانستان پاکستان لبنان همچنین ملت‌های منطقه مانند ملت بحرین شمال آفریقا نیجریه و در کل کشور‌های عربی و اسلامی موضع مردم با دولت‌ها فرق دارد.»

در حال تکمیل …

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

افزایش خودکشی در زندان‌های انگلیس همزمان با شیوع کرونا

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه گاردین گزارش داد که طی ۶ روز ۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *