«درباره تو» مجموعه رباعیات میلاد عرفانپور

به گزارش خبرنگارحوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «درباره تو» مجموعه رباعی، ششمین مجموعه شعر مستقل میلاد عرفان پور، بیش از ۶۰ رباعی را دربرمی‌گیرد. این اثر در حوزه رباعی و از موضوعات متنوعی برخوردار است، اما بر اساس حال و هوای مشترکی که برخی اشعار داشته‌اند به چند فصل تقسیم‌بندی شده است.

این کتاب توسط شاعر در پنج بخش با عناوین «گل کردن گریه در گلوی دو سه ابر»، «آن نامه عاشقانه را یادت هست»، «تن‌هایی دسته جمعی آدم‌ها»، «از زندگی مرگ چه می‌دانی تو» و «دستی برسان به شاخه دورتری» منتشر شده است.

مخاطب شعر عرفان‌پور نه «تو»‌ی ایرانی مسلمانِ امروز و نه «تو»‌ی کلی و انتزاعی که «تو»‌ی انسان است. هم انتزاعی، هم انضمامی. هم زمینی هم آسمان. هم ظاهری و هم باطنی. وقتی با انسانِ اکنونی و اینجایی سخن می‌گوید شعرش رنگ شعر اجتماعی می‌گیرد و آن‌گاه که با انسان بی‌زمان و بی‌مکان، شعرش آهنگِ شعر عرفانی را می‌نوازد. این است که «دربارۀ تو» کتابی است دربارۀ من و درباره تو!

آثاری که تا به حال از میلاد عرفانپور منتشر شده است، عبارتند از «از شرم برادرم»، «پاییز بهاریست که عاشق شده است»، «پادشهر»، «جشن فراموشی ها» و «دیگری».

در بخشی از کتاب «درباره تو» می‌خوانید:

شب مانده و چشم‌ها پر از شبنم‌ها
در حال عبورند دمادم غم‌ها
در شهر شلوغ ما تماشا دارد
تنهایی دسته‌جمعی آدم‌ها
فردای خطر، مرد خطر بسیار است
یاران نشسته را جگر بسیار است‌
تا هست، میان ما یتیم است «شکست»
«پیروزی» را، ولی پدر بسیار است

انتهای پیام /

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

«نیمه‌های راه» قصه‌ای برگرفته از حقایقِ امروز جامعه

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «نیمه‌های راه» به قلم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *