ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، غفاریان کارشناس مسئول درمان سوء مصرف مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کلینیک‌های ترک اعتیاد در مسیر درمان افراد وابسته به مواد مخدر تلاش می‌کنند کیفیت و کمیت خدمات این کلینیک‌ها به‌صورت مستمر رصد و پایش شده و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

او افزود: با شروع کرونا استفاده از داروی رمدسیویر را فقط در مراکز درمانی داشتیم و از مسئول مربوطه خواسته شده که شماره سریال دارو را ثبت کرده و به همراه پوکه آن تحویل دهد و توزیع این دارو در میان همراهیان بیماران نداشتیم تا جلوی سودجویی سوءاستفاده‌کنندگان گرفته شود.

 


بیشتربخوانید


کارشناس مسئول درمان سوء مصرف مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: برای دارو‌های مخدر هم تدبیری اندیشیده شده تا شماره سریال دارو همانند رمدسیویر ثبت شود و پوکه آن برگشت داده شود و برای داروی متادون نیز برنامه‌ریزی با همکاری معاونت غذاودارو داشته‌ایم تا جلوی سوءاستفاده سودجویان گرفته شود.

غفاریان در خصوص عوارض استفاده طولانی ‌مدت از قرص یا شربت متادون، بیان کرد: استفاده طولانی‌مدت از متادون عوارض جبران‌ناپذیری همچون افسردگی، اختلالات روانی، ضربان نامنظم قلب، پوسیدگی دندان‌ها، عدم اعتماد به نفس و کند یا متوقف شدن تنفس به دنبال دارد، متادون ماده‌ای به شدت اعتیادآور است و در کتب پزشکی از آن به عنوان شبه مخدر نیز نام برده می‌شود.

 

انتهای پیام//ف.س

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

روستای کهن کندر، از طبیعتی گیرا تا تاریخی به بلندای البرز/ ماجرای عجیب حفره‌های باستانی و کوهستانی

حسن شاه‌محمدی، البرز پژوه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *