بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی مشمول قانون کار هستند؟

براساس ماده ۱۴۸ قانون کار کلیه کارفرمایان مکلفند کارگران خود را نزد سازمان تأمین اجتماعی بیمه کنند؛ بنابراین با توجه به ماده ۱۴۸ قانون کار کلیه کارگران مشمول قانون کار الزاما مشمول قانون تأمین اجتماعی هستند. اما با توجه به بند ۱ ماده ۲ قانون تأمین اجتماعی اشخاص مشمول آن قانون لزوما مشمول قانون کار نخواهند بود.

لازم بذکر است درحال حاضر تعداد زیادی از مشمولین قوانین خاص بیمه شده تأمین اجتماعی هستند، مانند کارکنان پیمانی دستگاه‌های اجرایی و کارکنان دانشگاه آزاد و…

بیشتربخوانید

انتهای پیام/

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

آمار فرزندخواندگی در ۶ ماهه اول سال/ فرزندخواندگی کودکان معلول باید فرهنگ سازی شود

سعید بابایی مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *