آخرین وضعیت یوزپلنگ‌های منتقل شده به توران

آخرین وضعیت یوزپلنگ‌های منتقل شده به توران

شهاب الدین منتظمی مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ابلاغ دستور العمل‌های خاص برای باغ وحش‌های کشور اظهار کرد: به صورت ماهانه باغ وحش‌های کشور در حال رصد هستند و تا سه هفته دیگر پاسخ استان‌ها درخصوص رعایت و عدم رعایت باغ وحش‌ها به دستورالعمل‌ها به سازمان محیط زیست داده خواهد شد.

او با اشاره به اینکه دستورالعمل‌ها شامل شرایط نگهداری، تغذیه، قفس‌ها و … می‌شود بیان کرد: باید این موضوع بررسی شود که باغ وحش‌ها چقدر توانسته اند که دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست با بیان اینکه تعطیلی باغ وحش‌ها راه حل مناسبی برای مقابله با باغ وحش‌های غیر استاندارد نیست، گفت: در صورت عدم رعایت باغ وحش‌ها به قوانین، با رعایت ملاحظات زیست محیطی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

منتظمی درباره آخرین وضعیت یوزپلنگ‌های منتقل شده به توران، عنوان کرد: خوشبختانه یوزپلنگ‌ها وضعیت خوبی دارند و منتظر هستیم تا ببینیم کوشکی در شرایط تکثیر می‌تواند باردار شود یا نه با اینکه می‌دانیم برای کوشکی سخت است.


بیشتر بخوانید:

توضیحات محیط زیست درباره فروش حیوانات پارک پردیسان

مخالفتی با انتقال باران نداریم، اما شرایط مهیا نیست


انتهای پیام/

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

به کارگیری کودکان در کارگاه‌ها چه جریمه‌ای دارد؟

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مطابق قانون کار چنانچه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *