آتش به جان افتاده بر مره خیل ادامه دارد

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ فریدون یاوری مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مره‌خیل گفت : علی رغم همه تلاش‌هایی که دیروز انجام شد، هنوز آتش مهار نشده و در دو منطقه اصلی شعله‌ور است.

او افزود: امروز (یازدهم تیر) بنا داریم جاده‌ای که در منطقه بوزین و مره‌خیل قرار دارد را تبدیل به آتش‌بُر کنیم و نیرو‌ها و امکانات را در این جاده متمرکز کنیم تا آتش به سمت دیگر جاده نرود.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه اگر آتش به این جاده برسد به احتمال زیاد خاموش خواهد شد، افزود: امیدواریم آتش امروز به جاده برسد و بتوانیم آن را مهار کنیم.

یاوری از حضور نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی در منطقه یاد کرد و افزود: قرار است امروز حدود ۳۰ نفر از ورزشکاران استان نیز برای کمک به مهار آتش به منطقه بیایند.

او ادامه داد: برای مهار آتش این منطقه به نیرو‌های انسانی و دمنده نیاز داریم که هر دوی آنها در اختیار است، اما برخی مشکلات روند کار را دشوار می‌کند.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه بالا بودن ارتفاع آتش که در برخی نقاط به بیش از یک متر نیز می‌رسد را یکی از دشواری‌ها دانست و ادامه داد: در چنین شرایطی حتی کارکرد دمنده هم با محدودیت مواجه می‌شود.

یاوری افزود: از سوی دیگر شیب این محدوده زیاد و دره‌ها عمیق است و حضور نیرو‌های انسانی در عمق دره به دلیل تجمع دود می‌تواند باعث خفگی آنها شود.

او با بیان اینکه خوشبختانه در جریان این آتش‌سوزی به گونه‌های جانوری منطقه آسیبی وارد نشده، گفت: عمده جانوران این منطقه مانند شوکا و یا حتی پلنگ که در بوزین و مره‌خیل ثبت شده، بزرگ جثه هستند و از همین رو به محض دیدن آتش به مناطق مجاور که امن است، فرار می‌کنند.

 

انتهای پیام/د

درباره ما مدیر

محتوا پیشنهادی

محور‌های کندوان و هراز فردا یک طرفه می‌شوند

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سرهنگ قدمی رییس پلیس راه مازندران با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *